Na sjednici održanoj od 20. do 21. veljače 2023. Zakladni je odbor odabrao najbolje studente informacijskih znanosti, smjera bibliotekarstvo u akad. god. 2021./2022. To su Marijeta Čubrić i Branimir Guć. Nagrada se sastoji od povelje i novčanog iznosa od 1.000 eura.

Na istoj sjednici, Zakladni odbor donio je odluku o dobitniku nagrade za knjižnicu, ustanovu, udrugu i pojedinca, koji promiču knjižničarsku struku i bibliotekarstvo općenito. Nagradu je dobila Bernadica Ivanković, knjižničarska savjetnica iz Gradske knjižnice Subotica koja svojim radom, zalaganjem i idejama te provedenim aktivnostima pridonosi boljitku hrvatske manjine u Vojvodini. Nagrada se sastoji od povelje i novčanog iznosa od 1.500 eura.

Čestitamo dobitnicima!

Nagrade dobitnicima bit će uručene u petak, 3. ožujka 2023. u 9.30 sati u Vijećnici Filozofskoga fakulteta u Zagrebu.