Na sjednici održanoj od 14. do 21. ožujka 2022. Zakladni je odbor odabrao najbolje studente informacijskih znanosti, smjera bibliotekarstvo u akad. god. 2020./2021. To su Petra Lauš i Marlena Vičević. Nagrada se sastoji od povelje i novčanog iznosa od 5.000 kuna.

Na istoj sjednici, Zakladni odbor donio je odluku o dobitniku nagrade za knjižnicu, ustanovu, udrugu i pojedinca, koji promiču knjižničarsku struku i bibliotekarstvo općenito. Nagradu je dobio Etnografski muzej Split za izložbu „Izdavačka djelatnost Etnografskog muzeja Split kroz 110 godina djelovanja“. Autorica izložbe i kataloga je Iva Meštrović, viša knjižničarka, a nositelj prava, organizator i nakladnik je Etnografski muzej Split. Priređena izložba održana je u Etnografskom muzeju Split od 16. prosinca 2020. do 16. travnja 2021. U srpnju 2020. godine navršilo se 110 godina od osnutka Etnografskog muzeja Split što je bio jedan od poticaja pri odabiru teme i osmišljavanju izložbe, putem kojih se užoj stručnoj, ali i široj javnosti predstavila dugogodišnja izdavačka djelatnost ove ustanove. Nagrada se sastoji od povelje i novčanog iznosa od 10.000 kuna.

Čestitamo dobitnicima!

Nagrade dobitnicima bit će uručene u petak, 8. travnja 2022. u 14 sati u Vijećnici Filozofskoga fakulteta u Zagrebu.